hafciarnia komputerowa

Sitodruk na zamówienie

Sitodruk to metoda bardzo wytrzymała i pozwalająca na wykonywanie zdobień nie tylko na odzieży. Sitodruk wykonuje się za pomocą szablonu stworzonego z bardzo małej siateczki, przez którą tłoczona jest farba. W takim procesie powstaje niezwykle wytrzymały wzór, odporny na pranie.

Na czym wykonujemy sitodruk?

Sitodruk obecny jest zarówno na ubraniach, w formie przyciągających wzrok nadruków, jak i foliowych lub papierowych torbach zakupowych, kopertach, wizytówkach, plakatach. Ponadto, sitodrukiem można oznakować zarówno powierzchnie płaskie, jak i wypukłe, dzięki czemu z tej techniki korzystają różne branże. Grafiki wykonane za pomocą sitodruku umieszczane są również na elementach wystroju wnętrz i cieszących oko dodatkach. 

Precyzja wykonania oraz uniwersalność wynikająca z dowolności materiałów, na których może być wykonany sitodruk sprawiła, że jest obecnie jedną z najpopularniejszych technik zadrukowywania powierzchni. Warto zaznaczyć, że sitodruk to technika wykorzystywana zarówno na małych powierzchniach, jak i tych naprawdę dużych, na przykład billboardach. 

Sitodruk – co to jest?

Sitodruk to technika, która z początku wykorzystywana była jedynie w celu zadrukowywania dużych powierzchni. To co wyróżnia sitodruk to tak zwane sito, czyli specjalistyczna siatka do druku, dzięki której możliwe jest tworzenie przyciągających wzrok wzorów oraz przenoszenie ich na materiał. 

Sitodruk posiada swoje zalety i wady. Do tych pierwszych bez wątpienia należy duża trwałość materiałów, które tworzy się z jego pomocą. Jak to wygląda w praktyce? Nadruk umieszczony na ubraniu, na przykład koszulce lub bluzie, jest odporny na spieranie się. 

Sitodruk stosowany jest również na odzieży i akcesoriach letnich, ponieważ charakteryzuje go odporność na wodę oraz promienie UV. 

Wady? Niezbyt duża wydajność. Sitodruk to technika czasochłonna, dlatego też stosuje się go zazwyczaj przy sporej ilości nadruków. Sitodruk stosowany może być praktycznie na każdym materiale: tkaninach, metalu, drewnie, folii, plastiku. Jego uniwersalność bez wątpienia wpływa na popularność jaką się cieszy.

Sitodruk Poznań

Sitodruk to technika, która bardzo szybko zdobyła popularność. Możliwość wykorzystywania jej na różnych materiałach – od tkanin, przez plastik, aż po drewno sprawiła, że korzystają z niej zarówno firmy odzieżowe, jak i przemysłowe. Sitodruk bowiem wykorzystuje się w przypadku firmowych ubrań, na przykład bluz z logo, jak i toreb foliowych i papierowych. 

Sitodruk Poznań to usługi na najwyższym poziomie, z których skorzystać mogą zarówno początkujący projektanci, jak i giganci przemysłowi pragnący spersonalizować swoje produkty. 

Sitodruk – zastosowanie i działanie.

Sitodruk, czyli popularna technika zadrukowywania powierzchni, zdobyła swoją popularność przede wszystkim dzięki uniwersalności.

Sitodruk stosowany może być bowiem praktycznie na każdym materiale:

  • tkaninach,
  • metalu,
  • drewnie,
  • folii,
  • plastiku.
 

Korzystają z niego zatem zarówno firmy odzieżowe, jak i giganci przemysłowi. Jak wygląda proces nakładania sitodruku? Pierwszym krokiem jest nałożenie siatki – szablonu na formę drukowaną. Szablon wykonuje się w taki sposób, aby niedrukowane miejsce zostało zakryte, dzięki czemu farba przenika wyłącznie przez części, które nie są zakryte. Efekt często jest spektakularny, ponieważ sitodruk charakteryzuje się dużą intensywnością kolorów oraz precyzyjną dokładnością.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami