Jak działa hafciarnia komputerowa?

Stworzenie haftu komputerowego odbywa się po przygotowaniu finalnej wersji projektu wykonanego cyfrowo. Powstają one z połączenia kilku wariantów plików, m.in.: wykonanych w formacie PNG, obrazów wektorowych czy plików w specjalnym formacie DST ( format hafciarski ).

Następnie gotowy projekt jest precyzyjnie obrabiany. Proces zaczyna się od oddzielenia kolorów na poszczególne obiekty, dzięki czemu możemy określić kolejność elementów haftowania. Haft komputerowy w odróżnieniu od np. sitodruku wymaga stworzenia odpowiedniego programu, który będzie odpowiedzialny za wykonanie haftu.

W przypadku gdy posiadasz już gotowy projekt na np. polar ze wstawką wykonaną haftem komputerowym, prosimy o wysłanie go w formacie wektorowym. Najczęściej występują one w formacie: PDF, PS, AI, CDR. W przypadku obrazów wykonanych jako mapy bitowe najlepszym formatem będzie PNG, ponieważ zapewni on wysoką jakość nawet w przypadku dużej kompresji – w odróżnieniu od plików JPG. Jeżeli już wcześniej składałeś/aś zamówienie na wykonanie haftu, możesz dysponować zdjęciem w formie DST. Ten format umożliwia zapisanie plików, w sposób zrozumiały dla urządzenia wykonującego haft.

Jeżeli obecnie nie dysponujesz obrazem w żadnym z wymienionych formatów, należy wysłać do nas wszystkie dostępne materiały. Po dokładnej ich weryfikacji zrobimy wszystko co w naszej mocy aby stworzyć plik zrozumiały dla urządzenia, dzieki czemu realizacja haftu komputerowego będzie możliwa.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę.

Projekt i wykonanie strony: WWW Ad-site 2.0