Haft wypukły

To nic innego jak tradycyjna forma haftowania z wykorzystaniem specjalistycznej pianki hafciarskiej. Dzięki niej uzyskujemy efekt wypukłości, który późnej jest zahaftowany. Najczęściej tą formę haftu stosuje się przy odzieży młodzieżowej bądź sportowej tj.

• bluzy

• torby

• czapki

• buty

Oczywiście przy hafcie wypukłym nie trzeba ograniczać się do samej pianki. Na rynku możemy znaleźć kilka substytutów, z których możemy z powodzeniem korzystać z zachowaniem jakości. Nie musimy także ograniczać się do szycia na płaskim materiale. Zastosowanie aplikacji z elementami wypełnienia np. futerkiem również sprzedaje się z powodzeniem.

Swoich zwolenników znalazł także haft wypukły w formie chenille. Jest to łączenie pętelką bądź łańcuszkiem nici za pomocą włóczki. Korzystając z tego rodzaju zdobienia możemy stworzyć kształt w dotyku nawiązujący do froty.

Kolejną metodą haftu wypukłego jest cording. Polega on na naszywaniu dodatkowych ozdób dających efekt zwielokrotnionego uwypuklenia wzoru. Uzyskamy go dzięki nakładaniu kolejnych elementów zdobienia na wybrany materiał.

Warto wspomnieć o haftowaniu z wykorzystaniem aplikacji, które są połączone z materiałem tylko miejscami. W finalnej wersji daje to efekt 3D.

PODSUMOWANIE:

Haft wypukły to nie tylko wykorzystanie pianki. Obecnie hafciarnie komputerowe oferują wiele rozwiązań, które można dopasować pod konkretne wymagania klienta.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę.

Projekt i wykonanie strony: WWW Ad-site 2.0