Jak działa hafciarnia komputerowa?

Stworzenie haftu komputerowego odbywa się po przygotowaniu finalnej wersji projektu wykonanego cyfrowo. Powstają one z połączenia kilku wariantów plików, m.in.: wykonanych w formacie PNG, obrazów wektorowych czy plików w specjalnym formacie DST ( format hafciarski ).

 

 

 

Następnie gotowy projekt jest precyzyjnie obrabiany. Proces zaczyna się od oddzielenia kolorów na poszczególne obiekty, dzięki czemu możemy określić kolejność elementów haftowania. Haft komputerowy w odróżnieniu od np. sitodruku wymaga stworzenia odpowiedniego programu, który będzie odpowiedzialny za wykonanie haftu.

 

 

W przypadku gdy posiadasz już gotowy projekt na np. polar ze wstawką wykonaną haftem komputerowym, prosimy o wysłanie go w formacie wektorowym. Najczęściej występują one w formacie: PDF, PS, AI, CDR. W przypadku obrazów wykonanych jako mapy bitowe najlepszym formatem będzie PNG, ponieważ zapewni on wysoką jakość nawet w przypadku dużej kompresji – w odróżnieniu od plików JPG. Jeżeli już wcześniej składałeś/aś zamówienie na wykonanie haftu, możesz dysponować zdjęciem w formie DST. Ten format umożliwia zapisanie plików, w sposób zrozumiały dla urządzenia wykonującego haft.

 

 

 

 

Jeżeli obecnie nie dysponujesz obrazem w żadnym z wymienionych formatów, należy wysłać do nas wszystkie dostępne materiały. Po dokładnej ich weryfikacji zrobimy wszystko co w naszej mocy aby stworzyć plik zrozumiały dla urządzenia, dzieki czemu realizacja haftu komputerowego będzie możliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *